Hudba dneška v SNG 47 – CAVE SONGS

VENI ensemble pokrstí dva nové albumy a do toho odohrá aj koncert CAVE SONGS v Dvorane VŠMU!


ISCM – slovenská sekcia, InMusic, Slovenská národná galéria a VENI ensebmle Vás pozývajú na 47. koncert cyklu „Hudba dneška v SNG“ už 18. júna 2024 o 19:00.

Projekt Hudba dneška v SNG má svoje stabilné miesto v Bratislave už od roku 2011 práve vďaka Danielovi Matejovi – skladateľovi, performerovi a dirigentovi. Koncertný cyklus súčasnej hudby sa snaží každým koncertom rozširovať rozhľad poslucháčov a prinášať interpretácie, ktoré ešte nemali možnosť zažiť.

Daniel Matej, Ronald Šebesta, Michal Matejka a Milan Osadský – stabilná zostava VENI ensemble spolu s Petrom Zagarom predvedú v programe diela skladateľov ako Nirmali Fenn, Daniel Matej, Pedro Rebello, Salvatore Sciarrino. Koncert sa z vynovených priestorov Slovenskej národnej galérie presúva na alma mater všetkých hudobníkov – VŠMU do koncertnej siene Dvorana.

Súčasťou koncertu bude aj krst dvoch nových CD albumovCAVE SONGS a NACHTBOEK · QUOTATIONS, ktoré vyšli pri príležitosti 35. výročia vzniku súboru. CD pokrstí Peter Zagar. Skladba pre klavír a ansámbel od Pieta-Jan van Rossuma “AVONDBOEK – NACHTBOEK” bola nahrávaná počas svojej premiéry na decembrovom výročnom koncerte. Holandský skladateľ Piet-Jan nás na krste poctí aj svojou osobnou návštevou.

VENI ensemble je od začiatku svojej existencie istým spôsobom viac platformou, na ktorej sa zo symbiózy „radikálnych“ skladateľov a „osvietených“ hráčov rodia zaujímavé hudobné koncepty a projekty, než „klasickým“ ansámblom s „pevnou hierarchiou“ a „deľbou práce“ medzi tými, čo „len komponujú“, a tými, čo „len hrajú“.

Vstupné na koncert je 10 eur. Študenti, seniori a ZŤP majú vstup za 5 eur.

Udalosť na Facebooku

Koncertný cyklus Hudba dneška v SNG realizuje Slovenská národná galéria v dramaturgii Daniela Mateja v spolupráci so Slovenskou sekciou ISCM, InMusic, o. z., a VENI ensemble. Koncert finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj – najlepšie miesto pre život a Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.

Ďalšie články

Naše projekty

Menu